תסקיר בגירושין

שאלות ותשובות – כיצד להתכונן לתסקיר בגירושין עבור משמורת וזמני שהות

√ מה זה תסקיר בגירושין?

תסקיר בגירושין הוא חוות דעת הנערכת באמצעות אנשי מקצוע על ידי עובדים סוציאליים מיוחדים המוגדרים עובדים סוציאליים לסדרי דין, שהנם בעלי הכשרה מיוחדת בעניין, ההחלטה לקבלת תסקיר בגירושין ניתנת על ידי בית המשפט, היועץ המשפטי או בית הדין וגם מוגש להם, כדי לקבל המלצות בנוגע לאבחנת מערכת המשפחתית או המלצות ואבחון לקשרים בין בוגר לקטין. בתסקיר בגירושין מפורטות עובדות, התרשמויות מקצועיות וחוות דעת האם תפקוד המשפחה נובע ממשבר זמני או ממאפייני אישיות ותפקוד קבועים והתסקיר בגירושין כולל המלצות טיפוליות בנוגע לקטינים, משמורת וזמני שהות.

אנו ממליצים ליצור בהקדם קשר עם עורך דין העוסק בגירושין, על מנת לקבל מידע מפורט ומקיף על המקרה האישי שלכם עוד לפני הכנת התסקיר.

√ כיצד נערך תסקיר בגירושין?

תסקיר בגירושין נכתב על ידי עובד סוציאלי בעל מינוי מיוחד לשמש כעובד סוציאלי לסדרי דין, לאחר שמתקבלת בלשכת הרווחה במקום מגוריכם צו להכנת תסקיר מבית המשפט מהיועץ המשפטי או מבית הדין. לאחר קבלת ההחלטה להכנת התסקיר, מתחיל העובד הסוציאלי לסדרי דין באיסוף מידע אודות הצדדים מהגורמים הבאים: מוסדות חינוך, בריאות, רווחה וגורמים בקהילה. הוא יקבע פגישות והוא גם רשאי לבצע תצפיות על בני המשפחה אשר בעניינם נדרש התסקיר. בסמכותו לבצע בדיקת רישום פלילי במידת הצורך ולקיים ביקורי בית, התייעצות והדרכה. את ממצאיו והמלצותיו מסכם העובד הסוציאלי לעניין סדרי דין בתסקיר שמוגש לערכאה השיפוטית שבקשה אותו. העובד סוציאלי לעניין סדרי דין מתבקש לתת המלצות על משמורת וחלוקת זמני שהות של הקטין עם מי מהוריו ו/או התערבות טיפולית למשפחה בפני הערכאה המשפטית.

תסקיר בגירושין

בסיום כתיבת התסקיר בגירושין יעביר העובד הסוציאלי לעניין סדרי דין את התרשמויותיו למשפחה. הערכאה המשפטית עשויה לקבל באופן מלא/חלקי את המלצות העובד הסוציאלי לעניין סדרי דין, לבקש חקירה נוספת, או לדחות את המלצות העובד הסוציאלי לעניין סדרי דין לחלוטין. בנוסף, הערכאה עשויה להורות לעובד הסוציאלי לעניין סדרי דין להמשיך בהתערבות בשיתוף עם עובדים סוציאליים, עובדי סמך מקצועיים ואחרים כדי לסייע בהסדרה וקיום קשר בין הילדים והוריהם. במקרים של תסקירים מורכבים, מתכנסת ועדת תסקירים מקצועית שחבריה כוללים מנהל מחלקה או ראש צוות, עובד סוציאלי מחוזי לעניין סדרי דין אחד או יותר, פסיכולוג/ פסיכיאטר ילדים. הוועדה כותבת את התסקיר במשותף ועשויה לצורך כך לזמן הורים, ילדים, גורמי טיפול נוספים, ידידי המשפחה ואחרים.

√ מדוע כדאי לפנות לעורך דין עבור תסקיר בגירושין?

אנו ממליצים ליצור בהקדם קשר עם עורך דין העוסק בגירושין, על מנת לקבל מידע מפורט ומקיף על המקרה האישי שלכם עוד לפני הכנת התסקיר. במשרדנו אנו מטפלים בתיקי גירושין ודיני משפחה. אתם חייבים עורך דין מסור ומקצועי שילווה אתכם באופן אישי ויהיה לצדכם כדי להגן על האינטרסים שלכם והבטחת העתיד שלך על ידי השגת פתרון מותאם אישית עבור המקרה שלך. 

בנוסף למיומנות ולניסיון הרב שלנו בטיפול במגוון רחב של מקרים, אנו מיומנים בהופעות בבתי משפט ובתי הדין וניהול משא ומתן. אנו שואפים להפוך כל מקרה שיהיה קל ונעים עבור הצדדים המעורבים ככל האפשר על ידי עדכון שוטף של לקוחותינו כל זמן על כל פרט הקשור בעניינם, תוך מתן התמיכה ותשומת הלב המלאה שלנו. על מנת להשיג את המטרות של הלקוחות שלנו, אנו נדאג לתת את מלוא תשומת הלב במקצועיות כדי להגן על האינטרסים שלכם ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר.

עורך דין לענייני משפחה – עורך דין תבור גולדמן מתמחה בתחומי גירושין, צוואות וירושות, ייפוי כוח מתמשך ועוד, אסטרטגיה מנצחת ותמיכה אישית

דילוג לתוכן