חלוקת רכוש גירושין

כאשר שני אנשים חיים יחד, הם עשויים לרכוש נכס או נכסים אשר יהיה צורך לחלק במהלך הפירוד, בדיוק כמו פירוק עסק או תאגיד. בבתי המשפט ובתי הדין במדינת ישראל, ישנם חוקים וכללים מאד מורכבים ומסובכים בנוגע לחלוקה של נכסים וחובות, בהתבסס על גורמים רבים, לכן ישנו צורך חיוני להתייעץ עם עורך דין מנוסה המתמחה בגירושין, אם אתם עומדים בפני הליך של פרוד או גירושין.

חלוקת רכוש בגירושין

במקרים רבים משתמש אחד הצדדים שאינו מעוניין בפירוד, ברכוש בנכסים ובבית המגורים, כקלף מיקוח וכאמצעי להפעלת לחץ על הצד השני שמעוניין להיפרד. במקרה כזה, יתנה הצד שאינו מעוניין בפירוד, את הסכמתו לפירוד בקבלת כספים, נכסים או בית המגורים כולו, כשהוא מתנה את הסכמתו בקבלת חלק גדול יותר מהחלק המגיע לו על פי חוק.

ליווי של עורך דין מנוסה

גירושין לצדדים שהנם בעלי הון מחייבים ליווי צמוד של עורך דין מנוסה בגירושין. על מנת לאפשר לכם לבצע את חלוקת הרכוש והנכסים בצורה הטובה ביותר עבורכם. וכדי להבטיח שהצד השני לא מבריח נכסים או מנסה לבצע פעולות חד צדדיות ברכוש המשותף.

כדי להימנע משגיאות, אנו מציעים לכם לפנות בהקדם לעורך דין מנוסה לגירושין, כדי שתוכלו לקבל ייעוץ מקצועי לגבי מה שמגיע לכם, כיצד להגן על עצמכם ועל משפחתכם. חשוב מאד להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בעניינים פיננסים כדי לבחון את אופן חלוקת הרכוש והערכת שווי הנכסים.

ישנה חשיבות גדולה בפעולות הראשוניות, שכן על פי הדין במדינת ישראל, הערכאה השיפוטית שבה יתנהל ההליך בנוגע לחלוקת הרכוש נקבעת בהתאם לחוק על פי מי שפועל ראשון, כלומר עליכם להיות בטוחים שהצד השני לא הקדים אתם ופנה ראשון לעורך דין.

כמו כן, הצד שפועל ראשון, יכול לקבל ייעוץ והדרכה ולנסות לבצע פעולות חד צדדיות ברכוש המשותף, לכן חשוב מאד להיות מעורבים בעניינים הכלכליים במהלך החיים המשותפים ובמיוחד בתקופה שבה ישנו משבר בזוגיות.

חלוקת הרכוש במדינת ישראל

חלוקת הרכוש במדינת ישראל מתבצעת בהתאם למועד תחילת החיים המשותפים, ישנה חשיבות גדולה האם בני הזוג נשואים או רק חיים יחד חיי שתוף. על זוגות שהתחתנו בישראל לאחר שנת 1974, חל חוק יחסי ממון, חוק זה קובע כללים מפורטים בנוגע לחלוקת הנכסים והשיתוף במהלך החיים המשותפים. על פי הוראות החוק, חלוקת הרכוש בין בני זוג בעת גירושין יכולה גם להתאפשר עוד בטרם מתן הגט. הרכוש שלגביו מתבצעת החלוקה כולל זכויות לפנסיה, פיצויי פרישה, קרנות השתלמות, קופות תגמולים, ימי חופשה וחסכונות. כמו כן, בתי המשפט רשאים להתחשב בעת חלוקת הרכוש בנכסים עתידיים, לרבות בכושר ההשתכרות של כל אחד מבני הזוג.

משרד עורך דין תבור גולדמן, מטפל בתיקי גירושין מורכבים ומתמחה בגירושין בעלי סוגיות כלכליות מורכבות, עסקים משפחתיים, עצמאיים, אנשי הייטק ושכירים בעלי תפקידים בכירים, אנשי כוחות הביטחון ועובדים בחברות ממשלתיות. אתם צריכים לבחור עורך דין מסור ומקצועי לגירושין, שילווה אתכם באופן אישי ויהיה לצדכם כדי להגן על האינטרסים שלכם והבטחת העתיד שלכם ושל בני משפחתכם על ידי השגת פתרון מותאם אישית עבור המקרה שלך.

בנוסף למיומנות ולניסיון הרב שלנו בטיפול במגוון רחב של מקרים, אנו מיומנים בהופעות בבתי משפט ובתי הדין וניהול משא ומתן. אנו שואפים להפוך כל מקרה  שיהיה קל ונעים עבור הצדדים המעורבים ככל האפשר על ידי עדכון שוטף של לקוחותינו כל זמן על כל פרט הקשור בעניינם, תוך מתן התמיכה ותשומת הלב המלאה שלנו. על מנת להשיג את המטרות של הלקוחות שלנו, אנו נדאג לתת את מלוא תשומת הלב במקצועיות כדי להגן על האינטרסים שלכם ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר.

לייעוץ משפטי מיידי או לקבלת חוות דעת נוספת צרו קשר עם עורך דין תבור גולדמן עו"ד מומלץ לגירושין ודיני משפחה בתל אביב ובחיפה.

דילוג לתוכן