ייפוי כוח מתמשך

סרטון הסברה ייפוי כוח מתמשך

שאלות ותשובות – כיצד לפעול בעניין ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך – הסדר משפטי חדשני להבטחת זכותו של כל אדם לחיות את חייו בהתאם לבחירותיו ולרצונו.

ייפוי כוח מתמשך הוא הסדר משפטי חדשני משנת 2017, הסדר זה מבטא תפיסה חברתית חדשה, אשר מעמידה במרכז את זכותו של כל אדם לחיות את חייו בהתאם לבחירותיו ולרצונו. הוא מאפשר לאדם מעל גיל 18 למנות לעצמו מיופה כוח שיוכל לקבל עבורו החלטות בעתיד, אם לא יוכל עוד לעשות זאת בעצמו יש לחתום בפני עורך דין שעבר הכשרה מיוחדת, ושאין לו עניין אישי. עורך דין תבור גולדמן השתתף בהכשרת עורכי דין לפי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות שהסתיימה ביום 30.3.2017 והוא מוסמך לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי חוק. תפיסה חברתית זו מדגישה את יכולותיו של האדם ולא את מוגבלותו, ומכירה בחובתה של המדינה לאפשר לכל אדם למצות את יכולותיו באמצעות קידום ופיתוח של מנגנוני תמיכה, סיוע והגנה,גם אם יכולותיו או כשרותו המשפטית הוגבלו, מסיבה כלשהי, באופן זמני או קבוע.

כיום קיימים בחוק שלושה הסדרים שמטרתם לסייע ולתמוך באדם המתקשה לנהל את ענייניו בעצמו, בהתאם לבחירתו ולרצונו:

  • ייפוי כוח מתמשך.
  • תמיכה בקבלת החלטות.
ייפוי כוח מתמשך

בנוסף, קיימים אמצעים חוקיים להגנה על רכוש מסוים, כגון: רישום הערת אזהרה על נכס מקרקעין או מינוי מורשה חתימה בחשבון הבנק.

מגוון ההסדרים מאפשר להתאים לכל אדם הזקוק לסיוע ולתמיכה את “ההסדר המשפטי האישי המתאים ביותר עבורו לפי רצונו, יכולותיו וצרכיו,  על פי רמת תפקודו, באופן מכבד, ופחות מגביל.

מהו ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הנו כלי משפטי חדשני לתכנון עתידי, במסגרתו תוכלו להחליט, מי ינהל עבורכם את ענייניכם כשלא תהיו מסוגלים לעשות זאת בעצמכם ובאיזה אופן. עם מחשבה לעתיד תוך התחשבות בפרק הזמן הארוך שבו ייפוי הכוח יכול להיות מופעל ושינויים ברכוש ובמצב הכלכלי.

באפשרותכם לשנות על ידי הפקדת ייפוי כוח מתמשך חדש או לבטלו בכל עת.

ייפוי כוח מתמשך – כיצד לבחור את עורך הדין המתאים ביותר עבורכם להכנת ייפוי כוח מתמשך?

מכיוון שמדובר בכלי שהנו בעל משמעויות משפטיות מרחיקות לכת – אשר ישפיעו בצורה משמעותית על עתידכם, רכושכם, בריאותכם, משפחתכם, ויורשיכם ישנה חשיבות רבה לאופן התכנון, הייעוץ והביצוע. ובחינת הצוואה (במידה וערכתם צוואה) בעת הכנת ייפוי כוח מתמשך ולהיפך.

על כן, יש חשיבות רבה לשכור עורך דין המתמחה בדיני משפחה – בעל ניסיון והכשרה בנוגע לייפוי כוח מתמשך. עורך דין שהנו בעל ניסיון בירושות, צוואות וניהול הליכים בבית המשפט לענייני משפחה, עבודה מול האפוטרופוס הכללי, ניהול הון משפחתי ודיני אפוטרופסות. עורך דין שיהיה זמין ונגיש עבורכם ועבור מיופה הכוח שבחרתם, בכל עת. ובכל אחד מהשלבים, החל משלב התכנון והביצוע וכן בעתיד, שכן מדובר במכשיר משפטי מתמשך לתקופה ארוכה. על מנת שתוכלו להיות מעודכנים  ולקבל ייעוץ שוטף והדרכה בשל שינויים והתפתחויות עתידיות בפסיקה ובחקיקה שהנה חדשנית. וכן לבצע תיקונים ושינויים בהתאם לשינויי הנסיבות  ועדכוני החקיקה מבלי שתאלצו לשכור עורך דין נוסף ולשלם עבור הכנת ייפוי כוח חדש.

ישנה חשיבות רבה כדי להימנע מהתדיינויות משפטיות מיותרות בעתיד – לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שכבר בשלב התכנון יוכל להכין עבורכם את ייפוי הכוח המתמשך, באופן אישי ומקצועי על פי הצרכים הייחודיים שמתאימים למקרה הספציפי שלכם – עורך דין שיידע לסייע לכם על פי ניסיונו ומקצועיותו כיצד לערוך, את מי מומלץ לכם לבחור כמיופה כוח. וכן למנות אף מיופה כוח חליפי וכן את מי מומלץ ליידע בכל העניינים הקשורים לרבות הגדרת אמצעי תקשורת אלקטרוניים לדיווח וביצוע פעולות על מנת שהכלי המשפטי המורכב ייערך ויופעל בשקיפות, וללא חשש מביצוע פעולות לא כשרות, כדי להימנע ממריבות והליכים משפטיים מיותרים.

המפתח להצלחה ולתכנון עתידכם באופן מיטבי, מצוי כבר בשלב הראשוני, באמצעות בחירת עורך הדין המתאים, המקצועי והמנוסה לצורך תכנון יסודי ומקיף ממנו תקבלו, ייעוץ משפטי מקיף ומפורט. לאחר מכן הליך הביצוע ייעשה תוך קיום התייעצות עם בני המשפחה, יועצים מקצועיים, רופאים, רואה חשבון וכל גורם הנחוץ למקרה  הספציפי שלכם, על מנת להבטיח לכם את היכולת לנהל את עתידכם בתבונה. כשבעתיד עורך הדין יוכל לעמוד לרשותכם ולרשות מיופי הכוח, על מנת לסייע בייעוץ שוטף, הפעלת ייפוי הכוח. וכן לבצע תיקונים ושינויים בהתאם לדרישותיכם, התפתחויות בחוק בפסיקה ובמצבכם. לכן חשוב לבחור עורך דין שכבר בשלב הראשוני יערוך הסכם שכר טרחה מפורט לרבות עלויות עבור ביצוע תיקונים ו/או ייפוי כוח חדש.

אנו ממליצים ליצור בהקדם קשר עם עורך דין העוסק בדיני משפחה, על מנת לקבל מידע מפורט ומקיף על המקרה האישי שלכם. בכל עניין בנוגע ליפוי כוח מתמשך.

דילוג לתוכן