בית הדין הרבני פסק: הבעל הבוגד ישלם יותר

גבר מאזור המרכז שבגד באשתו ישלם לה במעמד הגט 52 אלף שקל פיצויים בגין הרס המשפחה ועוגמת הנפש. כך פסק השבוע בית הדין הרבני האזורי בנתניה של דניאל מעוז 02.12.08, 13:47: פורסם בית הדין הרבני, בראשות אב בית הדין הרב מיכאל עמוס והדיינים שניאור פרדס והרב אריאל ינאי, החליטו להחמיר בתביעת גירושין שהוגשה בפניהם ומעבר לסכום הגט אותו חייב הבעל לשלם, החליטו על פיצוי בגובה של 52000 שקלים עקב יחסו הלא מוסרי של הבעל. הדיינים ציינו בפסק הדין את התנהגותו של הבעל, אשר נהג לקלל את אשתו במהלך השנים ובגד בה עם מספר נשים, הוא הוגדר על ידי בית הדין כמורד ורועה זונות.

בית הדין הרבני

במהלך השנים ניסו בני הזוג להגיע לשלום בית אך לאחר כמה בגידות הרגישה האישה פגועה ולא רצתה לחזור לבעלה. בבית הדין הרבני טען לאחרונה הבעל כי הוא מעוניין בשלום בית, אולם בבית המשפט לענייני משפחה הוא הגיש בקשה לפירוק השיתוף על מנת למכור את הדירה המשותפת ולחלק את ערכה בין בני הזוג. לאור זאת קבע בית הדין כי טענת הבעל לשלום בית איננה אמיתית. בדיונים בבית הדין ניסה הבעל לטעון שהוא חי עם נשים אחרות בהסכמת אשתו, זאת מכיוון שלאחר הלידה השלישית סבלה מדיכאון אחרי לידה ולא חיה עימו חיי אישות במשך מספר חודשים.

בית הדין דחה את טענתו בטענה שהיא איננה סבירה וכי יתכן שלאחר הלידה לאישה קשה לקיים חיי אישות והבעל צריך לחכות עד שאשתו תחזור לאיתנה . בית הדין הרבני בנתניה חייב את הבעל בגט ובתוספת כתובה. כמו כן קבע בית הדין כי הדירה, אשר נקנתה על ידי האישה טרם הנישואין שייכת לאישה. בנוסף פסק בית הדין כי על הבעל לפצות את אשתו בסכום של 52000 שקל על הרס המשפחה ועגמת הנפש על כך שנטש אותם וחי עם אישה אחרת.

נכתב על ידי עורך דין נוטריון ומגשר תבור גולדמן, המתמחה בתחום הגירושין ודיני משפחה  ובעל ניסיון רב בתיקי גירושין מורכבים בתל אביב ובחיפה.

דילוג לתוכן