פסיקה דיני משפחה

פסק דין בערעור משפחה העוסק בפרשנות הסכם בעניין חלוקת כספי פנסיה שנערך וקיבל תוקף של פסק דין לפני חוק חלוקת חיסכון פנסיוני ואפשרות יישומו על פיו

פס"ד בערעור משפחה העוסק בפרשנות הסכם בעניין חלוקת כספי פנסיה שנערך וקיבל תוקף של פסק דין לפני חוק חלוקת חיסכון פנסיוני ואפשרות יישומו על פיו. ערעור על פסק דינו של בית המשפט לענייני משפחה בחדרה (כב' השופטת הדס גולדקורן) במסגרת תמ"ש 37782-03-15 מיום 3.4.2018 אשר דחה בקשת המערערת מיום 22.10.17, לחשב את זכאותה בפנסיה התקציבית של בעלה לשעבר – המשיב, על בסיס משכורתו במועד הפרישה ולא על-פי השכר במועד הפירוד, וכן דחה בקשתה למינוי אקטואר.

קראו עוד…


פסק דין בתביעה להשבת כספים שנטען כי ניתנו כהלוואה מאת הורי האישה לביתם ובעלה

פס"ד בתביעה להשבת כספים שנטען כי ניתנו כהלוואה מאת הורי האישה לביתם ובעלה. תביעה להשבת כספים שנטען כי ניתנו כהלוואה מאת הורי האישה לביתם ובעלה. לאחר פרוץ סכסוך בין בני הזוג, נטען על ידי הבעל כי המדובר במתנה שאין חובה להשיבה.

קראו עוד…


פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון בהרכב של 7 שופטים מיום 19.7.2017 – קבעה שבמשמורת משותפת, גברים ונשים יתחלקו באופן שווה במזונות

כיצד יתחלק נטל מזונות הילדים בין הורים יהודים המקיימים משמורת פיזית משותפת על ילדיהם, המתבטאת בחלוקה שוויונית של זמני שהיית הילדים אצל כל אחד מהם? זוהי השאלה העומדת להכרעתנו בגדרן של שתי הבקשות שלפנינו, שלגבי שתיהן החלטנו לעשות שימוש בסמכותנו לפי תקנה 410 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ”ד-1984, ולדון בהן כאילו ניתנה רשות והוגש ערעור לפי הרשות שניתנה.

קראו עוד…


קבלת ערעור הבעל בבית הדין הרבני הגדול :לביטול תשלום כתובה על סך 500,000 ש”ח

המערער: פלוני (ע”י ב”כ עו”ד תבור גולדמן) בפנינו ערעור הבעל על החלטת ביה”ד האזורי מיום י”ד תמוז תשע”ה 1.7.15 שבה חייב ביה”ד את הבעל בתשלום כתובת האישה בסך 500,000 ש”ח.

קראו עוד…


בית המשפט המחוזי בחיפה – פסק דין הצהרתי לביטול הסכם מתנה

התובעת: עזבון המנוחה ש.ס. באמצעות ו.ג. ע”י עו”ד תבור גולדמן. אבותינו עתרו בתפילתם “אל תשליכני לעת זקנה; ככלות כוחי אל תעזבני” (תהילים פרק ע”א פסוק ט). תפילה זו, בת אלפי השנים, טובה גם לתקופתנו ואולי אף יותר, כאשר הקשישים אינם מסתופפים יותר בחיקה של המשפחה המורחבת, אלא חשופים לבדידות ולהזנחה, ולעתים נופלים בידי מי שמנצלים את מצבם זה על מנת לנשלם מרכושם.

קראו עוד…


כינוס נכסים בגירושין – דחיית ערעור על החלטת רשמת הוצל”פ כי לא נפל פגם באישור הסכם מכר

בית משפט לעניני משפחה בחיפה דחיית ערעור על החלטת רשמת הוצל”פ כי לא נפל פגם באישור הסכם מכר. 7 מרץ 2013 56354-09-11 השופט אלה מירז התובע 1. ב.ב. 2. מ.ב.ע”י עו”ד עופר דוידוב – נגד – הנתבע 1. עו”ד ש.ע. 2. ש.ו. 3. ד.ב.ח.ע”י עו”ד תבור גולדמן עו”ד עופר ריבקין פסק-דין עניינו של פסק…

קראו עוד…


האם חוק יחסי ממון חל על בני זוג שנישאו בנישואין פרטיים

התובעת: ד. ח. ע”י עו”ד תבור גולדמן. החלטה זו עניינה בקשתו המקדמית של הנתבע לדחייה על הסף של תביעת התובעת לאיזון משאבים בנימוק כי התובעת ביססה את תביעתה על חוק יחסי ממון בין בני זוג אשר אינו חל על בני הזוג שנישאו בנישואין פרטיים.

קראו עוד…


החלטה בבקשה לקביעת מזונות זמניים

הנתבע ש.ש. ע”י עו”ד תבור גולדמן. בפניי בקשה לקביעת מזונות זמניים. הבקשה הינה בעל פה בהתאם לתקנה 214יג(3) לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ”ד – 1984. בכתב ההגנה אשר הוגש מטעם הנתבע (להלן: “האב”) נטענה טענה מקדמית כהאי לישנא…

קראו עוד…


זיכוי בעל – לאור ראיות שהמתלוננת ביימה את כל העניין

ב”כ הנאשם – עו”ד תבור גולדמן. כתב האישום מייחס לנאשם עבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות (של בת זוג) בניגוד לסעיף 379 ביחד עם סעיף 382 (ב) (1), לחוק העונשין, התשל”ז – 1977. האישום – על פי האמור בכתב האישום, במועדים הרלוונטיים היו הנאשם ואשתו מ.מ (להלן: “המתלוננת”) בהליכי גירושין. בתאריך 16/9/06 בסמוך לשעה 20:00 תקף הנאשם את המתלוננת בכך שתפס בחוזקה את יד ימינה והיכה בידה השמאלית עד אשר נגרמו לה שטפי דם באזור אמה ימין ובזרוע שמאל.

קראו עוד…

דילוג לתוכן