גישור לפני גירושין

כשבני זוג מעוניינים להסדיר את תהליך הגירושין שלהם מחוץ לכותלי בית המשפט לענייני משפחה, הם יכולים לעבור תהליך גישור לפני גירושין. משרד עורכי דין תבור גולדמן מתמחה בדיני משפחה ומייעץ, מלווה ומייצג לקוחות בתהליכי גישור, משמורת, מסוגלות הורית, מזונות, הסכם ממון, חלוקת רכוש, פירוק שיתוף, וחלוקת נכסים ועסקים בתהליכי פרידה. לפני הפגישה הראשונה בתהליך גישור לפני גירושין, המגשר יסביר לצדדים את התהליך והציפיות המציאותיות ממנו. כל מגשר מנהל את התהליך אחרת, והצדדים מספקים לו את מידע הרקע כגון משך הנישואין והאם יש להם ילדים. המגשר יסביר גם את מאפייני ההליך, ויתייחס לכל שאלה שיש לכם. כדי שתהליך הגישור יצליח, בני הזוג צריכים להבין היטב את התהליך, כדי לדעת איך לנהל ביניהם את המשא ומתן. בשלב זה, המגשר יברר את ההסכמות שלכם, והנושאים שנמצאים במחלוקת.

ייעוץ גישור לפני גירושים

בחלק מהמקרים, המגשר יבקש את הצדדים לאסוף מידע הקשור לנושאים אלה – כגון דפי בנק, תלושי שכר ולוחות הזמנים של הילדים בלימודים ובחוקים – לפני הגישור. עם ההתקדמות בתהליך גישור לפני גירושין, המגשר יסכם את המידע הנאסף. המגשר מסביר לבני הזוג מה עלול לקרות אם יבקשו מבית משפט להכריע בסוגיות קביעת משמורת ומזונות, כדי שהם יוכלו לקבל החלטות מושכלות במהלך המשא ומתן להסדר. בהתאם להסכמות והפתרונות לחילוקי הדעות, וכמות המידע שנאסף, תהליך הגישור עשוי להתפרש על פני שני מפגשים או יותר.

הסדר הבעיות בתהליך הגירושין

המגשר מסייע לכל אחד מבני הזוג להציב את הצרכים וההעדפות שלו, כולל דיון לגבי התוצאות הרצויות מתהליך גישור לפני גירושין, הדאגות האישיות, סדרי העדיפויות, המטרות והערכים. זיהוי צרכים ואינטרסים מסייע להסדר הגישור, והכנת הסכם שמציג פתרון מוצלח לאינטרסים החשובים ביותר של כל אחד מבני הזוג. אחד היתרונות העיקריים של גישור מוצלח הוא בכך שהוא מאפשר לבני הזוג לנהל גירושין בהסכמה. תהליך זה משתלם הרבה יותר מאשר ניהול הליכי גירושין בבית בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. למשרד עורכי הדין תבור גולדמן יש ותק של שנים רבות בדיני משפחה ותהליכי גישור, והצוות המקצועי שלנו ילווה אתכם בתהליך עד להשגת ההסכמות הדרושות.

דילוג לתוכן